خانه / سبک زندگی / ۳ شرایط لازم برای مهاجرت به کشور روسیه را به خاطر بسپارید

۳ شرایط لازم برای مهاجرت به کشور روسیه را به خاطر بسپارید

چگونه به روسیه مهاجرت کنیم

شرایط لازم برای مهاجرت به کشور روسیه

آب و هوای سرد روسیه شاید بسیاری از شما را بر این فکر بدارد که چه کسی حاضر است به روسیه مهاجرت کند و آیا می توان در برف و سرمای روسیه زتدگی کرد؟ اما بهتر است این را فراموش کنید و با دیدی باز همراه سایت باشعوری باشید.

جالب است بدانید در طی سال های گذشته ، روسیه رتبه های متفاوت و جالبی در زمینه مهاجر پذیری داشته که در سطح جهانی؛ رتبه ی ۱۹ و برای ایرانیان رتبه ی ۴ را دارد. یعنی دقیقا بر خلاف بسیاری از مردم، روسیه چهارمین کشور مناسب برای مهاجرت ایرانیان می باشد.

یکی از دلایل رضایت مردم به خصوص ایرانیان برای مهاجرت به روسیه، یافتن کار مناسب و با کیفیت بالاست که حدود ۸۷% مردم از کار خود رضایت کامل دارند. البته این را نیز نباید فراموش کرد که روسیه یکی از قطب های بسیار خوب برای تحصیل به شمار می رود مخصوصا اگر فردی از ابتدای تحصیل در روسیه باشد با میزان رضایت ۱۰۰ درصدی همراه خواهد بود و این عددی شگفت انگیز است.

یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به روسیه و یا هر کشور پیشرفته دیگر، ویزای توریستی می باشد. این روش به نوبه ی خود در لیست روش های ارزان قیمت قرار دارد. در این روش فرد نیاز به گردش مالی بالا و یا سابقه کاری خاصی ندارد و به نوعی راحت ترین و سریع ترین روش شناخته می شود.

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری نیز یکی از روش هایی است که بسیاری از مهاجران آن را انتخاب می کنند و با رضایت بالای ۴۱% همراه است. این ارقام می توانند به تنهایی دلیل اثبات کیفیت زندگی در روسیه باشند و این امر خود موجب مهاجر پذیری بیشتر خواهد شد.

برای افرادی که پولدار هستند و یا سابقه مطلوبی دارند، روش سرمایه گذاری می تواند سریع تر و موفق تر باشد. پس بسته به شرایط هر فرد، این سریع ترین روش ها می تواند تغییر کند. در این روش شما باید ابتدا یک طرح تولیدی مطلوب داشته باشید و بتوانید برای آن سرمایه گذاری کنید.

ثبت شرکت نیز زیر مجموعه سرمایه گذاری به حساب می آید، با این که این روش هزینه هایی را در بر می گیرد اما اگر این مراحل به درستی طی شود پس از ۳ سال، پاسپورت روسی خواهید داشت و اقامت دائم اخذ خواهید کرد.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج یکی دیگر از روش ها برای مهاجرت بوده که در واقع می تواند ازدواج با یک تبعه ی روسیه باشد، در این صورت این ازدواج باید در شرایط واقعی صورت گیرد و هدف از ازدواج، مهاجرت و یا گرفتن اقامت نباشد. این پروسه ۴ سال طول خواهد کشید و شرایط زندگی شما بارها و بارها مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

داشتن مدارک اثبات تجرد از مواردی است که به شدت برای دولت روسیه مهم است و به صورت قانونی پیگیری می شود. در روسیه نیز مانند بسیاری از کشور ها افراد از طریق تولد می توانند تابعیت روسیه را داشته باشند. در روسیه قانون خون بیشتر اهمیت دارد، یعنی اگر کودکی در هر کشوری به دنیا آید ولی پدر و مادر وی روس باشند؛ او نیز تبعی روسیه خواهد شد.

مهاجرت به روسیه برای تحصیل

مهاجرت به روسیه برای تحصیل

مهاجرت به روسیه برای تحصیل نیز یکی از روش های پر طرفدار برای رفتن به روسیه است. داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات، ترجمه ی رسمی مدارک، پذیرش دانشگاه مورد نظر، آخرین مدرک تحصیلی، صفحه ی مشخصات پاسپورت و شناسنامه ی فرد الزامی می باشد.

پیش از ورود به روسیه، آزمون هایی برگزار می شود که هر فرد باید حداقل یکی از این آزمون ها را بدهد. این آزمون ها به سختی کنکور ایران نیست و فقط در آن سطح اطلاعات عمومی فرد بررسی می شود.

شهر های مهاجر پذیر روسیه برای اخذ اقامت دائم

به طور کلی روش های دیگری نیز برای مهاجرت وجود دارد؛ مثل مهاجرت از طریق همراه، مهاجرت توریستی، مهاجرت شرایط خاص و مهاجرت از طریق پناهندگی که البته این نوع مهاجرت به هیچ وجه توصیه نمی شود. در ادامه با شهر های مهاجر پذیر روسیه آشنا خواهید شد.

شهر های مهاجر پذیر روسیه

مسکو پایتخت روسیه یکی از مهاجر پذیر ترین شهر های این کشور به حساب می آید. شهر مسکو از نظر وسعت بسیار بزرگ بوده و در سال ۲۰۱۸ حدود ۶۱% مهاجران ، این شهر را انتخاب کردند و مهترین دلیل انتخاب را فضای تحصیلی و دانشگاه هایی بی نظیر آن می دانند.

دومین شهر مهاجر پذیری روسیه، سن پترزبورگ می باشد که حدود ۲۸% مهاجران را به خود جذب می کند.

به طور کلی اخذ اقامت روسیه برای ایرانیان بسیار راحت بوده و بعد از ارسال فرم اولیه، حدود ۷ روز کاری زمان نیاز است تا بررسی های لازم صورت گیرد و سپس نوبت به وقت سفارت و مصاحبه برسد.

برای اخذ پاسپورت روسیه باید به مدت ۴ الی ۷ سال در این کشور زندگی کنید و روال اقامت موقت و تبدیل آن به اقامت دائم را طی کرده باشید. با توجه به شرایط خوب کاری، تحصیلی و شرایط زندگی؛ روسیه یکی از گزینه های خوب برای مهاجرت محصوب می شود

اشتراک گذاری:

همچنین ببینید

نکات مهم در خرید کاغذ دیواری

نکات مهم در خرید کاغذ دیواری ؛ طراحی منحصر به فرد دیوار خانه

نکات مهم در خرید کاغذ دیواری دیوار های خانه یکی از مهمترین ترین قسمت ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *