خانه / گالری طوری / عکس نوشته سخنان بزرگان / ۱۰ عکس نوشته سخنان نلسون ماندلا | جملات کوتاه و زیبا

۱۰ عکس نوشته سخنان نلسون ماندلا | جملات کوتاه و زیبا

گالری عکس نلسون ماندلا با جملات حکیمانه

با دیدن عکس نوشته سخنان نلسون ماندلا می توانید بیشتر با این شخصیت آشنا شوید. نلسون یکی از اشخاصی بوده که یک سوم عمر خود را در زندان سپری کرده است و پس از آزادی، طولی نکشید که به محبوب ترین شخص در جهان تبدیل شد (که در واقع رئیس جمهور آفریقای جنوبی نیز بوده است)

نلسون در دوره ریاست جمهوری خود، بیشتر تلاش خود را برای مقابله با تبعیض نژادپرستی و همچنین صلح طلبی کرده است که همین عامل باعث شد تا در جهان صاعقه ای برای مبارزه با ذهنیت غلط ایجاد شود. (اگر علاقه مند به جملات صادق هدایت با عکس هستید، حتما روی لینک کلیک کنید)

گالری عکس نلسون ماندلا با جملات حکیمانه

نلسون ماندلا از جمله شخصیت های برجسته ضد نژاد پرستی در جهان است که در دوران زندگی اش، به ایران سفر کرده است. یکی از چهره های معروف بین المللی که اقدامات گسترده ای علیه تبعیض نژادی در ایالات متحده در قرن بیستم انجام داد، وی چند باری به تهران سفر کرد و در دیداری، مورد استقبال خاص رهبر انقلاب نیز قرار گرفت. طبق گزارش گوگل، بیش از ۲۰۲ هزار کتاب درباره نلسون ماندلا در دنیا منتشر شده است. برای دانلود عکس نوشته های ماندلا در ادامه با سایت باشعوری همراه شوید.

متن های کوتاه از کتاب های نلسون ماندلا

وقتی به دنیا آمدم، پدرم نام مرا «رولیهلاهلا» گذاشت که به معنی «از ریشه در آورنده ی درخت» و یا به زبان ساد تر به معنی آدم دردسرساز است. پدرم نمی دانست که آینده چه نقشی برای من رقم زده اما وقتی به گذشته برمی گردم و به هم ی دردسرهایی که به وجود آوردم فکر می کنم، می بینم که انصافا اسم بامسمایی رویم گذاشته است!

در طول آن سال های طولانی تنهایی بود که اشتیاق من به آزاد بودن مردمم، تبدیل به آرزوی آزادی برای همه ی مردم، سیاه و سفید، شد. من این نکته را بهتر از هر چیز دیگری می دانستم که درست همان گونه که ستمدیدگان باید آزاد شوند، ظالمان نیز باید آزاد گردند. مردی که آزادی مرد دیگری را از او می گیرد، خود اسیر تنفر است و در پشت میله های تعصب و کوته اندیشی گرفتار است. من اگر آزادی فرد دیگری را از او می گیرم، واقعا آزاد نیستم و قطعا وضعیت من مشابه وقتی است که آزادی مرا از من گرفته باشند. وقتی از زندان آزاد شدم ماموریت من این بود که هم ظالم و مظلوم را آزاد کنم.

در طول زندگی ام خود را وقف مردم آفریقا کرده ام. با استیلای سفیدپوستان مبارزه کرده ام، و با استیلای سیاهان نیز مبارزه کرده ام. به دنبال آرمان جامعه ای آزاد و دموکراتیک بوده ام که همه بتوانند در آن در توازن و با فرصت هایی برابر زندگی کنند. این آرمان من است که امیدوارم با آن زندگی کرده و بدان دست یابم. اما اگر نیاز باشد، آماده ام برای این آرمان بمیرم.

 

اشتراک گذاری:

همچنین ببینید

گالری عکس نوشته رفیق جونم تولدت مبارک

عکس نوشته تبریک تولد به رفیق برای پروفایل | ۱۱ عکس و متن کوتاه برای دوست

عکس نوشته تبریک تولد به رفیق برای پروفایل اگر کل دنیا هم بهت پشت کنه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *