خانه / گالری طوری / عکس نوشته سخنان بزرگان / عکس نوشته سخنان کوروش کبیر | جملات و متن آموزنده

عکس نوشته سخنان کوروش کبیر | جملات و متن آموزنده

عکس کوروش کبیر با جملات و متن آموزنده

عکس نوشته سخنان کوروش کبیر برای پروفایل

اولین پادشاه ایرانی که آغازگر سلسله هخامنش بود کوروش نام داشت. مدت زمان حکمرانی این پادشاه فرهیخته سی سال است، که از سال هایی ۵۵۹ تا ۵۲۹ پیش از میلاد مسیح بر بخش هایی از آسیا حکومت کرده است.

کوروش بزرگ در استوانه اش که در بابل کشف کرده اند، اینگونه بیان می کند که او فرزند کمبوجیه است و در استوانه اش خودش را فردی با اصالت در حکمرانی معرفی می کند. و اما سایت باشعوری چندین عکس متن دار کوروش بزرگ برای شما عزیزان آماده کرده است تا با این پادشاه بزگ ایرانی آشنا شوید و جملات حکیمانه آن را مطالعه کنیم.

گالری عکس کوروش کبیر با جملات و متن آموزنده

آن طور که هرودوت اولین تاریخ نگار یونانی زبان می گوید، کوروش کبیر نسبی شاهانه داشته است. آنگونه که نقل شده است کوروش در ابتدا علیه شاه مادها به جنگ برخاست و بعد از آن به پایتخت مادها در هگمتانه حمله کرد و توسط کمک هایی که از بین خوده ماد ها به او شد نهایتا او توانست تا هگمتانه را فتح کند.

و اما این شاه بزرگ که اکنون خود اسطوره و باور های ایرانیان را شکل داده خیلی حکیمانه و با خرد به دنیا و انسان ها نگاه می کردند و ایشان جملاتی را گفته که برای بسیاری از ایرانیان سرمشق و الگو شده است حال ما تلاش کردیم تا این جملات را در غالب عکس نوشته برای شما عزیزان به نمایش در آوریم تا در تحقق یافتن هدف این پادشاه بزرگ یعنی انسانیت قدمی ناچیز برداشته باشیم.

عکس نوشته دار کوروش کبیر

عکس نوشته سخنان کوروش کبیر برای پروفایل

کوروش کبیر نهایتا پس از مرگ باور های خود را بجای گذاشت، این پادشاه عزیز اکنون مقبره اش در استان فارس شهرستان پاسارگاد قرار دارد و بسیاری از ایرانیان و توریست ها از این مکان به عنوان یک مکان مقدس و توریستی یاد می کنند، کورش اکنون بخش بزرگی از تاریخ آریاییان را در برگر فته است و از او به عنوان فردی خردمند و پادشاهی بزگ یاد می کنند. امیدواریم که از مطالعه و دانلود تصاویر متن دار کوروش کبیر لذت برده باشید، سپاسگزاریم که ما را تا پایان همراهی کردید.

اشتراک گذاری:

همچنین ببینید

گالری عکس نوشته رفیق جونم تولدت مبارک

عکس نوشته تبریک تولد به رفیق برای پروفایل | ۱۱ عکس و متن کوتاه برای دوست

عکس نوشته تبریک تولد به رفیق برای پروفایل اگر کل دنیا هم بهت پشت کنه …

یک دیدگاه

  1. سید محمد رضا معتمدی

    با درود و تشکر از محتوایی که برای کوروش قرار داده اید’

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *